W ostatnich dniach jeleniogórscy policjanci zaobserwowali wzrost przypadków oszustw internetowych. Na celowniku przestępców znajdują się osoby sprzedające przedmioty na portalach sprzedażowych. Ostatni incydent dotyczy sprzedaży telewizora, w wyniku której kobieta straciła 6 tysięcy złotych. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i czujność podczas transakcji w sieci.
Pomimo licznych apeli, przestępcy wykorzystują popularne platformy do sprzedaży i komunikacji, aby wprowadzić w błąd nieświadome ofiary. W przypadku kobiety z powiatu karkonoskiego, oszust podszył się pod kupującego telewizor, w wyniku czego ofiara podała swoje dane na fałszywej stronie przypominającej logowanie do bankowości internetowej. Kobieta myślała, że dokończa standardową procedurę sprzedaży, co doprowadziło do utraty dużej kwoty pieniędzy.
Policja przypomina, że nigdy nie należy klikać w linki otrzymywane od nieznajomych, nawet jeśli wyglądają na związane z transakcjami sprzedażowymi. Ważne jest również, aby nie podawać danych do logowania do bankowości elektronicznej ani nie zatwierdzać żadnych operacji, których nie zlecało się samodzielnie. Każda sytuacja, w której pojawia się presja do szybkiego działania, powinna być traktowana jako podejrzana. W przypadku wątpliwości zaleca się natychmiastowe skontaktowanie się ze swoim bankiem i przerwanie rozmowy z potencjalnym oszustem.
Źródło: Policja Jelenia Góra
Oceń: Oszustwa internetowe w Jeleniej Górze – Policja ostrzega mieszkańców
Zobacz Także


