Na terenie Jeleniej Góry jeleniogórscy policjanci dokonali zatrzymania 43-letniego mężczyzny, który był podejrzewany o serię przestępstw związanych z włamaniami oraz kradzieżami. Straty oszacowane na około 10 tysięcy złotych dotyczą dwóch włamań do mieszkań oraz lokali gastronomicznych. Dodatkowo, mężczyzna był już wcześniej poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu.
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, że do przestępstw doszło 20 czerwca. Podejrzany wszedł do jednego z mieszkań, a następnie do lokalu gastronomicznego, kradnąc m.in. pieniądze, telefony komórkowe oraz tablety. Policja zareagowała błyskawicznie na zgłoszenia, analizując nagrania monitoringu i gromadząc materiał dowodowy w celu szybkie ustalenie sprawcy.
W toku działań operacyjnych, policjanci zdołali zidentyfikować oraz zatrzymać podejrzewanego, który pełnił rolę recydywisty. Zatrzymany, oprócz włamań, miał na koncie także kradzież artykułów chemicznych o wartości przekraczającej 1200 złotych. W wyniku nałożenia nowych zarzutów, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat, a po zakończeniu postępowania został umieszczony w Areszcie Śledczym w celu odbycia kary, którą wcześniej nałożono na niego za inne przestępstwa.
Źródło: Policja Jelenia Góra
Oceń: Recydywista zatrzymany za włamania i kradzież w Jeleniej Górze
Zobacz Także

